Přeskočit na navigaci

Opatrovník – účelově vázaný úvěr pro handicapované

Pořiďte si vůz, který plně odpovídá Vašim specifickým požadavkům a potřebám, my Vám pomůžeme s jeho financováním

ČSOB Leasing nabízí unikátní úvěr „Opatrovník“, který je určen opatrovníkům zdravotně handicapovaných osob nebo přímo handicapovaným, kteří získali příspěvek státu na pořízení motorového vozidla a kteří zbylou část pořizovací ceny vozu potřebují uhradit úvěrem.

Informace o úvěru Opatrovník:

 • Úvěr s úročením 1,99 % p.a., díky kterému si můžete pořídit auto plně odpovídající Vašim potřebám, a to včetně potřebných technických úprav (jejich cena je zahrnuta do poskytnutého úvěru).
 • Fixní úrok po celou dobu trvání úvěru.
 • Zákazníkem se může stát fyzická osoba (spotřebitel):
  • opatrovník osoby, která získala státní příspěvek na nákup vozu (např. rodič dítěte),
  • handicapovaná osoba, která státní příspěvek na nákup vozu získala a je sama úvěruschopná.
 • Handicapovaná osoba je v technickém průkazu zapsaná jako vlastník (podmínka poskytnutí státního příspěvku).
 • K získání úvěru je třeba předložit potvrzení o poskytnutí státního příspěvku na pořízení motorového vozidla.

Státní podpora:

Víme, že na pořízení vozu může handicapovaný získat jednou za 10let státní příspěvek v max. výši 200tis. Kč. Produkt Opatrovník je sestaven tak, aby umožnil možnost čerpání příspěvku a zároveň nevylučoval naše úvěrové financování.

Odpočet DPH:

Vzhledem k tomu, že držitelé příspěvku mají nárok na vrácení DPH, mohou využít i další bonus spojený s financováním od ČSOB Leasing. Pro zvýšení komfortu mohou při koupi vozu s partnerským dodavatelem ČSOB Leasing podepsat plnou moc k zastupování při řízení s Finančním úřadem a o vrácení daně se nebudou muset sami dál starat.

Pojištění vozu a další služby:

Zajištění kvalitního pojištění je u nás samozřejmostí. Ve splátkách úvěru Opatrovník je zahrnuto:

 • zvýhodněné povinné ručení
 • zvýhodněné havarijní pojištění pro případ krádeže nebo totální havárie vozidla
 • pojištění skel zdarma
 • úrazové pojištění zdarma

CCS Handy Limit

Při sjednání úvěru mohou zákazníci zažádat o tankovací kartu CCS kartu Handy Limit, která je opravňuje k získání slevy na čerpání pohonných hmot. Kromě toho je pro ně připravena speciální nabídka k pořízení zařízení GPS určeného k monitoringu vozidla. V případě krádeže vozidla se tak značně zvyšuje šance na jeho dohledání. 

Úvěr Opatrovník žádejte na tel: 702 207 782 (8-18h), e-mailu: amx@csobleasing.cz nebo u svého prodejce. 

 

Reprezentativní příklad:

Zákazník si vybere vozidlo v pořizovací ceně 335.800 Kč s DPH (277.520 Kč bez DPH), ke které lze připočítat i cenu úpravy řízení na ruční ovládání za 24.200 Kč s DPH (20.000 Kč bez DPH). Celková cena vozu tak činí 360.000 Kč s DPH. Zákazník má nárok na odpočet DPH (ve výši 62.479 Kč), který uplatní přímo u prodejce nebo u finančního úřadu. Státní příspěvek např. ve výši 100.000 Kč bude použit na úhradu části podílu zákazníka na kupní ceně. Celkový podíl zákazníka na kupní ceně bude 200.000 Kč (skládá se z DPH 62.479 Kč, které mu bude vráceno, příspěvku 100 tis. Kč a vlastních úspor ve výši 37.521 Kč). Při výši úvěru 160.000 Kč, výpůjční úrokové sazbě 1,99 % p.a. a době splácení 48 měsíců činí měsíční splátka úvěru  3.471 Kč (4.080 Kč včetně povinné doplňkové služby havarijního pojištění a pojištění odpovědnosti za provoz vozidla od ČSOB Pojišťovny a nadstandardních asistenčních služeb Autopilot). Povinné ručení má limity 62/62 milionů Kč, havarijní pojištění roční sazbu 2,03 %, spoluúčast 5%/min.5.000 Kč. RPSN činí 12,3623 %, celková částka splatná spotřebitelem je 201.505 Kč. Výpočet je pouze orientační, konkrétní parametry financování budou uvedeny v předsmluvních informacích a ve smlouvě o úvěru. Nejedná se o návrh na uzavření smlouvy.

Jak vám můžeme pomoci?

Našim zákazníkům rádi pomůžeme s jejich problémy. Klikněte na situaci, která nejpřesněji popisuje váš problém, máme pro vás řešení.

Vstup do eLine Vstup do eLeasing