S účinností od 1. dubna 2022 se Jindřich Horák, současný člen představenstva ČSOB Leasing přesune do pozice generálního ředitele ČSOB Factoring. Barbara Řimánková, současná generální ředitelka ČSOB Factoring se stane členkou představenstva ČSOB Leasing zodpovědnou za obchod.

Personální změny v představenstvech ČSOB Factoring a ČSOB Leasing vycházejí z připravované právní fúze a integrace ČSOB Factoring do nově vytvořené jednotky Working Capital Finance. Barbara Řimánková, současná generální ředitelka ČSOB Factoring, vzhledem ke svým dlouholetý excelentním zkušenostem z businessu posílí komerční cíle ČSOB Leasing, zatímco Jindřich Horák se svými předchozími profesními vazbami na ČSOB Factoring a vynikajícími znalostmi v oblasti řízení změn z malých a středních podniků a ČSOB Leasing, se stal nejvhodnějším kandidátem na pozici šéfa Working Capital Finance i s cílem integrace ČSOB Factoring do této jednotky.

Ján Lučan, člen představenstva ČSOB k tomu uvádí „Připravovaný vznik jednotky si dává za cíl nabízet ještě více klientsky orientovaný přístup a komplexní řešení pro korporátní a SME klienty skupiny ČSOB, díky kterému bude možné rychleji a efektivněji zavádět inovace a nové služby v oblasti financování pracovního kapitálu, ale i tradičních produktů trade finance.“

Jindřich Horák pracuje ve skupině ČSOB již od roku 1995, kdy začínal na pozici finančního analytika. Mezi lety 1998 a 2005 působil v pozici senior relationship manažera, ve které byl zodpovědný za obsluhu klientů velkých korporací. Od roku 2005 až do roku 2017 zastával funkci obchodního ředitele ČSOB Factoring. V této funkci byl zodpovědný především za akvizice nových klientů včetně marketingových aktivit. V roce 2017 vedl pobočku v ČSOB pro malé a střední podniky. Následně od roku 2018 je členem představenstva ČSOB Leasing, zodpovědným za obchodní aktivity.

Jindřich vystudoval České vysoké učení technické v Praze, Fakultu elektrotechniky se specializací na ekonomiku a management. Na Sheffield Hallam University získal titul MBA.


Barbara Řimánková je generální ředitelkou ČSOB Factoring od roku 2020. Na tuto pozici přešla z pozice ředitelky pobočky pro korporátní klientelu v Ostravě, kde pracovala od roku 2008. Mezi lety 1997 až 2008 pracovala ve společnosti Citibank v mnoha významných obchodních pozicích. Svou kariéru započala v roce 1991 ve vídeňské centrále rakouské společnosti OMV.

Barbara absolvovala pražskou VŠE, obor zahraniční obchod.

Skupina ČSOB

je vedoucím hráčem na bankovním trhu v České republice. Naše motto „Digitálně a s lidmi“ nejlépe vyjadřuje probíhající investice do inovací a digitalizace, díky nimž neustále zjednodušujeme a zkvalitňujeme obsluhu našich klientů v pobočkách i online prostředí. Naše služby jsou k dispozici 24 hodin denně 7 dnů v týdnu. Stavíme na unikátním bankopojišťovacím modelu, který nabízí pod jednou střechou vše pro řešení finančních potřeb – od bankovních služeb pod značkou ČSOB či Poštovní spořitelna přes pojištění od ČSOB Pojišťovny až po úvěry na bydlení od Hypoteční banky či Českomoravské stavební spořitelny, ČSOB Penzijní společnost, ČSOB Leasing, ČSOB Asset Management, ČSOB Factoring a Patria Finance. Své služby poskytujeme všem typům zákazníků – fyzickým osobám, malým a středním podnikům i korporátní a institucionální klientele. Skupina ČSOB je součástí mezinárodní bankopojišťovací skupiny KBC, která působí především v Belgii a v regionu střední a východní Evropy.

Hlášení pojistné události
Změny na smlouvách