ČSOB Leasing dosáhl v roce 2012 objemu financování ve výši 9,14 miliardy korun. Z toho 8,6 miliardy korun směřovalo na financování investic do hmotného investičního majetku českých podnikatelů. Dle aktuálních výsledků České leasingové a finanční asociace tak v roce 2012 posílil pozici leadera leasingového trhu i nejvyhledávanějšího poskytovatele financování podnikatelských investic.

Zájem o finanční produkty ČSOB Leasing mezi podnikateli potvrzuje i 4% růst jeho obchodů v komoditě strojů, zařízení a technologií. Společnost loni vložila do financování strojů, zařízení a technologií českých firem částku 3, 6 miliardy korun. Opět se tak stala největším poskytovatelem leasingového financování této komodity na trhu. Významný růst v segmentu firma dosáhla také díky novým obchodům ve financování kovoobráběcích strojů (+291 mil. CZK) i v segmentu zemědělství a zdravotnictví.

„Zaměřujeme se strategicky především na financování českých podnikatelů. Věříme českým podnikatelům, podporujeme rozvoj, rozšiřování a inovace jejich podnikatelkých aktivit a modernizaci jejich výrobních prostředků. Naše prvenství na trhu leasingových společností je projevem dlouhodobé a konsistentní obchodní výkonnosti, která je provázena i požadovanou finanční výkonností firmy z pohledu akcionáře,“ konstatuje Libor Bosák, předseda představenstva a generální ředitel ČSOB Leasing.

„Snažíme se mít kvalitní, inovativní nabídku produktů a služeb poskytovaných z jednoho místa. Jsme součástí úspěšné, kvalitní a perspektivní bankovní skupiny. Využíváme více než 16leté zkušenosti z financování vozidel všech značek, strojů, zařízení, výrobních prostředků, včetně techniky od tradičních českých výrobců. Umíme nabídnout finanční řešení i u náročných investičních projektů velkých pořizovacích hodnot realizovaných pro korporátní zákazníky skupiny ČSOB. Nedílnou součástí tohoto úspěchu jsou samozřejmě naši zaměstnanci, bez jejichž energie a schopnosti rozumět potřebám zákazníků bychom těchto výsledků nedosáhli,“ říká Josef Rosenkranz, místopředseda představenstva a výkonný ředitel pro obchod společnosti ČSOB Leasing.


Informace o ČSOB Leasing, a.s.
ČSOB Leasing, a. s., je 100% dceřinou společností Československé obchodní banky, a. s., členem skupiny ČSOB a významné nadnárodní skupiny KBC. Prostřednictvím sítě vlastních poboček poskytuje finanční služby podnikatelům i soukromým osobám, v oblasti financování osobních, užitkových a nákladních automobilů, strojů, zařízení, technologií, investičních celků a výpočetní techniky. ČSOB Leasing je držitelem certifikátu jakosti podle normy ISO 9001:2008.

Kontakt pro média: Petr Neuvirth, ředitel Rozvoje produktů, procesů & marketingu (neuvirth@csobleasing.cz)

Hlášení pojistné události
Změny na smlouvách