ČSOB Leasing již za uplynulé tři kvartály letošního roku překonal magickou hranici 13 mld. Kč v objemu nově uzavřených kontraktů, což ho řadí na první místo mezi leasingovými společnostmi. Úspěchem je meziroční vývoj operativního leasingu, kde se firma posunula na druhou pozici oproti čtvrtému místu v loňském roce.

„I letošní rok se nám daří, za což vděčíme našim klientům. Naši klienti jsou ve středu všech našich úvah a aktivit. Bereme to i jako důkaz probíhajícího ekonomického oživení v ČR, kdy se podle analytiků očekává růst české ekonomiky kolem 4 %. Podnikatelé i spotřebitelé si drží investiční optimismus a jsme rádi, že se na tomto pozitivním vývoji podílí aktivně i naše společnost,“ uvádí Libor Bosák, předseda představenstva a generální ředitel ČSOB Leasing.

Objem financování na celém trhu dosáhl během devíti měsíců 2015 výše 75 818 mil. Kč. V meziročním srovnání narostl o 21,1 %. Růst se projevil ve všech komoditách, absolutně nejvyšší dynamiku zaznamenal leasing strojů a zařízení o celých 36 % (+ 6 204 mil. Kč). K tomu významně přispěl ČSOB Leasing s nárůstem obchodů o 68 % (+ 2 619 mil. Kč).

Nárůst tržního podílu společnosti podmiňuje dobrá práce našich obchodníků společně s vylepšenou produktovou nabídkou pro klienty. Objem financování ČSOB Leasing meziročně vzrostl o 45,11 %, což je dvakrát více než celý trh,“ říká Josef Rosenkranz, místopředseda představenstva a obchodní ředitel společnosti. „Klienti také vítají rozšíření distribuční sítě, kdy například úvěry na auto mohou nyní získat i na pobočkách ČSOB,“ doplňuje Josef Rosenkranz.

 

 

Výsledky ČSOB Leasing, a.s., za 3Q 2015

(objem financování v mil. Kč)

Leasing a úvěry celkem

13 012,91

Finanční leasing

3044,96

Operativní leasing

2419,02

Podnikatelské úvěry

7148,87

Spotřebitelské úvěry

400,06

 

 

Osobní vozy, užitková auta

3487,42

Silniční vozidla nad 3,5 t

3071,61

Stroje a zařízení

6453,88

 

Daří se také trhu operativního leasingu ve všech typech financovaných investic, který meziročně narostl o 40 % a i tento trend dokázal ČSOB Leasing využít ve svůj prospěch zdvojnásobením svého tržního podílu v tomto segmentu.


Informace o ČSOB Leasing, a.s.
ČSOB Leasing, a. s.
, je 100% dceřinou společností Československé obchodní banky, a. s., členem skupiny ČSOB a významné nadnárodní skupiny KBC. Prostřednictvím sítě vlastních poboček poskytuje finanční služby podnikatelům i soukromým osobám, v oblasti financování osobních, užitkových a nákladních automobilů, strojů, zařízení, technologií, investičních celků a výpočetní techniky. Produkty zákazníkům je společnost schopna podle preferencí zákazníka nabídnout nejen prostřednictvím vlastní distribuční sítě (osobní přístup v každém regionu ČR) či rozsáhlé distribuční sítě ČSOB, ale přímo v místě prodeje u spolupracujících dodavatelů movitého majetku. ČSOB Leasing poskytuje financování pořízení či užívání produktivního (odepisovatelného) majetku. ČSOB Leasing je držitelem certifikátu jakosti podle normy ISO 9001:2008.

Kontakt pro média:
Petr Neuvirth
, ředitel Rozvoje produktů, procesů & marketingu, ČSOB Leasing, e-mail: neuvirth@csobleasing.cz
Marek Roll, senior consultant, Bison&Rose, e-mail: marek.roll@bisonrose.cz, mobil 731 643 364

Hlášení pojistné události
Změny na smlouvách