Za první tři měsíce roku 2015 uzavřel ČSOB Leasing 3 454 nových smluv a poskytl financování v objemu 3,75 miliardy Kč, což představuje meziroční nárůst 45,89 %.

Společnost kvartálními výsledky zásadním způsobem přispěla k rozvoji celého oboru a s náskokem 1,08 miliardy Kč na druhého v pořadí posílila status lídra leasingového trhu.

ČSOB Leasing v nových obchodech rostl rychleji než trh (17,32 %) a dosáhl na tržní podíl 18 % (+ 3,53 %). „Za to, že se nám daří, vděčíme našim klientům. Je to také dalším důkazem postupného ekonomického oživení. Podnikatelé i spotřebitelé si loňský optimismus udrželi i v letošním prvním čtvrtletí. A potvrzují to i evropské statistiky, podle kterých se Česko v prvním kvartálu stalo nejrychleji rostoucí ekonomikou EU,“ uvádí Libor Bosák, předseda představenstva a generální ředitel ČSOB Leasing.

Tab1: Výsledky ČSOB Leasing, a.s., za 1Q 2015
(objem financování v mil. Kč)
Leasing a úvěry celkem
3 755,48
Finanční leasing
1291,01
Operativní leasing
590,15
Podnikatelské úvěry
1909,17
Spotřebitelské úvěry
112,6
   
Osobní vozy, užitková auta
901,78
Silniční vozidla nad 3,5 t
836,19
Stroje a zařízení
2017,46

Obchody ČSOB Leasing meziročně rostly ve všech hlavních komoditách, nejvíce však v oblasti financování strojů a zařízení. Zde společnost s podílem 32 % obsadila první místo na trhu. Pro srovnání, v prvním čtvrtletí roku 2014 zaujímala 23 % trhu.

„K výraznému nárůstu přispěla řada velkých zakázek ze železniční dopravy, zajímavé bylo financování razicího štítu Viktorie pro společnost Metrostav za téměř dvě miliardy korun a dařilo se nám pokračovat v úspěšném růstu téměř ve všech dalších oborech“ doplňuje Josef Rosenkranz, místopředseda představenstva a obchodní ředitel společnosti.

Růst zaznamenala také těžká dopravní technika (836 mil Kč). ČSOB Leasing s téměř 18% podílem na trhu patří mezi tři největší společnosti financující tento sektor. Nadprůměrně se mu daří ve financování kamionů, tahačů a autobusů.

ČSOB Leasing v prvním kvartále posílil i v oblasti osobních aut a užitkových vozů (902 mil. Kč). Nejvýrazněji se v tomto ohledu dařilo úvěrům (691 mil. Kč). Tento způsob financování podpořila zejména atraktivní nabídka úvěrování aut pod názvem HIT Kredit


Informace o ČSOB Leasing, a.s.
ČSOB Leasing, a. s.
, je 100% dceřinou společností Československé obchodní banky, a. s., členem skupiny ČSOB a významné nadnárodní skupiny KBC. Prostřednictvím sítě vlastních poboček poskytuje finanční služby podnikatelům i soukromým osobám, v oblasti financování osobních, užitkových a nákladních automobilů, strojů, zařízení, technologií, investičních celků a výpočetní techniky. Produkty zákazníkům je společnost schopna podle preferencí zákazníka nabídnout nejen prostřednictvím vlastní distribuční sítě (osobní přístup v každém regionu ČR) či rozsáhlé distribuční sítě ČSOB, ale přímo v místě prodeje u spolupracujících dodavatelů movitého majetku. ČSOB Leasing poskytuje financování pořízení či užívání produktivního (odepisovatelného) majetku. ČSOB Leasing je držitelem certifikátu jakosti podle normy ISO 9001:2008.

Kontakt pro média:
Petr Neuvirth
, ředitel Rozvoje produktů, procesů & marketingu, ČSOB Leasing, e-mail: neuvirth@csobleasing.cz
Marek Roll, senior consultant, Bison&Rose, e-mail: marek.roll@bisonrose.cz, mobil 731 643 364

Hlášení pojistné události
Změny na smlouvách