ČSOB Leasing dosáhl hranice 200 tisíc zákazníků. Přes 40 % z tohoto počtu tvoří jednotlivci, třetinu podnikatelé, zbytek patří firmám. Podle statistik za první pololetí firma významně převyšuje trh, když objem jejího financování vzrostl o 25 % oproti tržním 11 %. ČSOB Leasing navíc získal prvenství mezi nebankovními institucemi v objemu poskytnutých prostředků na leasing a půjčky (zdroj: ČLFA).

Celkově šlo za první pololetí o zhruba 6,1 mld. Kč. „Pokládáme za velký úspěch, že jsme se z hlediska objemu poskytnutých leasingů a úvěrů ocitli i před tradičními hráči v oblasti spotřebitelských půjček, což je projev nejen našeho úsilí, ale i zlepšujícího se investičního klimatu v České republice. Děkujeme svým klientům za důvěru, kterou do nás vkládají,“ uvádí Libor Bosák, předseda představenstva společnosti ČSOB Leasing.

Výsledky jedničky na trhu potvrzují oživení ekonomiky a rostoucí zájem o investice ze strany podnikatelů a firem. Zejména meziroční nárůst v oblasti podnikatelských investic o více než 16 % je pozitivní zprávou. ČSOB Leasing v prvním půlroce dominoval hlavně v oblasti finančního leasignu (1,8 mld Kč), podnikatelských úvěrů (3,4 mld. Kč) a v poskytování leasigu pro stroje a zařízení (2,6 mld. Kč). „Velmi úspěšná je například naše kampaň „Vylaďte si auto podle svého“ na pořízení nového vozu. Bezkonkurenční sazbu začínající na 3,6 % využilo do této chvíle přes 1700 nových zákazníků,“ dokazuje vhodně zvolenou strategii Josef Rosenkranz, místopředseda představenstva společnosti.

Členské společnosti ČLFA poskytly klientům v prvním pololetí letošního roku prostřednictvím leasingu, úvěrů a factoringu 70,88 miliardy korun, což je o 11,3 % více než ve stejném období roku 2013.


Informace o ČSOB Leasing, a.s.
ČSOB Leasing, a. s.
, je 100% dceřinou společností Československé obchodní banky, a. s., členem skupiny ČSOB a významné nadnárodní skupiny KBC. Prostřednictvím sítě vlastních poboček poskytuje finanční služby podnikatelům i soukromým osobám, v oblasti financování osobních, užitkových a nákladních automobilů, strojů, zařízení, technologií, investičních celků a výpočetní techniky. Produkty zákazníkům je společnost schopna podle preferencí zákazníka nabídnout nejen prostřednictvím vlastní distribuční sítě (osobní přístup v každém regionu ČR) či rozsáhlé distribuční sítě ČSOB, ale přímo v místě prodeje u spolupracujících dodavatelů movitého majetku. ČSOB Leasing poskytuje financování pořízení či užívání produktivního (odepisovatelného) majetku. ČSOB Leasing je držitelem certifikátu jakosti podle normy ISO 9001:2008.

Kontakt pro média:
Petr Neuvirth
, ředitel Rozvoje produktů, procesů & marketingu, ČSOB Leasing, e-mail: neuvirth@csobleasing.cz
Marek Roll, senior consultant, Bison&Rose, e-mail: marek.roll@bisonrose.cz, mobil 731 643 364

Hlášení pojistné události
Změny na smlouvách