Auta s elektrickým pohonem získávají stále více příznivců. Elektromobil přibyl i ve flotile služebních vozů ČSOB Leasing. Jedná se o čistě elektrický Volkswagen e-Golf. Společnost ho chce půjčovat i svým klientům.

Státy Evropské unie v loňském roce zaznamenaly nárůst prodejů elektromobilů o 50 % na 97 791. Z uvedeného počtu téměř 60 % tvoří čisté elektromobily, zbytek ostatní osobní automobily s elektrickým pohonem (např. plug-in hybridy, apod.). V Česku byl meziroční nárůst registrací elektromobilů více než 100%. Prodalo se jich u nás téměř šest set. „Nárůst počtu elektromobilů není až tak překvapivý. Pro pohyb po městě je tahle forma pohonu ideální díky nižším provozním nákladům, velkému zrychlení, nulovým emisím a tichému chodu. I my ho používáme pro přesuny našich zaměstnanců po Praze. Protože tyto alternativní pohony chceme propagovat aktivně, vozidlo nabízíme k zapůjčení a vyzkoušení i našim klientům,“ popisuje Josef Rosenkranz, místopředseda představenstva a obchodní ředitel společnosti ČSOB Leasing.

Vzhledem k tomu, že ČSOB Leasing podporuje rozvoj elektromobility a dalších alternativních pohonů, umožňuje svým klientům z řad podnikatelů i soukromých osob také jejich financování. „ČSOB Leasing umí kromě leasingu finančního a operativního financovat elektromobily také účelovým podnikatelským úvěrem,“ upřesňuje Petr Neuvirth, ředitel týmu Produktový a procesní rozvoj a marketing a dodává: „Ekologická vozidla mají v porovnání s klasickými automobily odlišné provozní a užitné parametry. Vstupní pořizovací cena je sice vyšší, než u obdobného modelu se spalovacím motorem, provozní náklady jsou pak ale výrazně menší. Zákazníci tak mohou jezdit nejen ekologičtěji, ale v konečném důsledku hlavně levněji.“ Součástí vozového parku ČSOB

Součástí vozového parku ČSOB Leasing je Volkswagen e-Golf s dobou dobíjení od osmi do třinácti hodin. Díky spotřebě pouhých 12,7 kWh na 100 km je e-Golf navíc nejúspornějším elektromobilem ve své třídě. Při tak nízké spotřebě překvapí jeho velké zrychlení - z 0 na 60 km/h za pouhých 4,2 sekundy. Jeho dojezdová vzdálenost na čistě elektrický pohon se v praxi pohybuje od 130 do 190 km.

V celé České republice v současnosti jezdí téměř 1 000 elektromobilů, poslední tři čtvrtletí s více než třemi stovkami nově registrovaných elektromobilů však signalizují rychlý rozmach celého odvětví. „Tento rozrůstající se vozový park má momentálně k dispozici více než 100 veřejných dobíjecích stanic, téměř polovinu z nich nabízí svým zákazníkům projekt Elektromobilita Skupiny ČEZ ,“ zakončuje Tomáš Chmelík, manažer útvaru čisté technologie, skupiny ČEZ.


 

Informace o ČSOB Leasing, a.s.
ČSOB Leasing, a. s.
, je 100% dceřinou společností Československé obchodní banky, a. s., členem skupiny ČSOB a významné nadnárodní skupiny KBC. Prostřednictvím sítě vlastních poboček poskytuje finanční služby podnikatelům i soukromým osobám, v oblasti financování osobních, užitkových a nákladních automobilů, strojů, zařízení, technologií, investičních celků a výpočetní techniky. Produkty zákazníkům je společnost schopna podle preferencí zákazníka nabídnout nejen prostřednictvím vlastní distribuční sítě (osobní přístup v každém regionu ČR) či rozsáhlé distribuční sítě ČSOB, ale přímo v místě prodeje u spolupracujících dodavatelů movitého majetku. ČSOB Leasing poskytuje financování pořízení či užívání produktivního (odepisovatelného) majetku. ČSOB Leasing je držitelem certifikátu jakosti podle normy ISO 9001:2008.

Kontakt pro média:
Petr Neuvirth
, ředitel Rozvoje produktů, procesů & marketingu, ČSOB Leasing, e-mail: neuvirth@csobleasing.cz
Marek Roll, senior consultant, Bison&Rose, e-mail: marek.roll@bisonrose.cz, mobil 731 643 364

 

Hlášení pojistné události
Změny na smlouvách