Od loňského spuštění Autopůjčky financovala ČSOB auta za 330 milionů korun. Nyní přichází s bezkonkurenční nabídkou na trhu v podobě úrokové sazby 3,6 %. Autopůjčku pro pobočkovou síť ČSOB připravila dceřiná společnost ČSOB Leasing, ČSOB Pojišťovna přidala výhodné pojištění.

Věk osobních aut se v Česku od roku 1995 příliš nezměnil. V roce 2014 bylo průměrné stáří 14 a půl roku. Podíl obměny u nás v roce 2014 dosáhl 4 %. Za ideální se považuje hodnota kolem 8 %. Takových čísel v Evropě dosahují pouze Belgie a Dánsko. Česko je v tomto směru třinácté. „Běžnou praxí řady lidí je, že auto používají, dokud jezdí. To už v dnešní době nízkých sazeb není nezbytné. I bez potřebné hotovosti v kapse si dnes lze pořídit kvalitní vůz. Akční nabídkou úvěrů se snažíme podporovat nákup nových a tím pádem i bezpečnějších vozů,“ vysvětluje Richard Kotrlík, manažer útvaru Bydlení a úvěry ČSOB a Ery.

V rámci Autopůjčky od ČSOB Leasing mohou lidé na pobočkách ČSOB financovat nová i ojetá auta od pořizovací ceny 100 tisíc korun, do 5 let stáří s velmi výhodnou úrokovou sazbou od 3,6 %. V porovnání s podobnými produkty na trhu se jedná o výjimečnou nabídku. Klienti půjčku dostanou bez poplatku za uzavření a správu úvěru. K vyřízení jim budou stačit jen dva doklady totožnosti. Půjčku navíc mohou kdykoliv předčasně splatit. Ve většině případů přitom platí, že úvěr určený přímo na nákup vozu je pro tyto případy mnohem výhodnější než běžné neúčelové i účelové spotřebitelské úvěry.

Místo Fabie Octavii

Nízký úrok je přitom hlavním argumentem, proč koupit vůz na úvěr právě teď. „V porovnání s rokem 2008 si dnes lidé mohou při stejné splátce dovolit o kategorii lepší auto. Zatímco před pár lety by si se sazbou přes deset procent pořídili Fabii, dnes jim výrazně nižší úrok pomůže získat Škodu Octavia,“ vysvětluje Josef Rosenkranz, místopředseda představenstva a obchodní ředitel ČSOB Leasing.

Díky ČSOB Pojišťovně navíc klienti k Autopůjčce získají v rámci klasické nabídky zvýhodněné pojištění vozu. Ve variantě s pojistnými benefity pak první rok povinného ručení a současně pojištění GAP po celou dobu financování zdarma. „Spolupráce napříč Skupinou je benefitem pro všechny. Dobrý finanční produkt s výhodným pojištěním v kombinaci s širokou distribuční sítí na všech pobočkách ČSOB pro nás představuje konkurenční výhodu a pro zákazníky ideální možnost jak ušetřit čas i peníze,“ dodává Jaroslav Král, ředitel odboru pojištění vozidel ČSOB Pojišťovny.


Era je obchodní značka Československé obchodní banky, a.s.

Kontakt pro média:
Pavla Hávová
Tisková mluvčí ČSOB
mobil: +420 733 590 214
e-mail: pahavova@csob.cz

Skupina ČSOB je vedoucím hráčem na trhu finančních služeb v České republice. Skupina ČSOB je součástí mezinárodní bankopojišťovací skupiny KBC, která aktivně působí především v Belgii a v regionu střední a východní Evropy. Na českém trhu působí skupina ČSOB zejména pod obchodními značkami ČSOB, Era, Poštovní spořitelna, Hypoteční banka a ČMSS. Své služby skupina ČSOB poskytuje všem typům zákazníků, a to jak fyzickým osobám, tak malým a středním podnikům, korporátní a institucionální klientele. Do produktového portfolia skupiny ČSOB patří financování potřeb spojených s bydlením (hypotéky a půjčky ze stavebního spoření), pojistné produkty a penzijní fondy, produkty kolektivního financování a správa aktiv i specializované služby (leasing a factoring). Skupina ČSOB pečlivě naslouchá potřebám svých klientů a nabízí jim nikoliv produkty, ale nejvhodnější řešení. V rámci konceptu bankopojištění nabízí také produkty sesterské ČSOB Pojišťovny.

Hlášení pojistné události
Změny na smlouvách